آزمون GRE

آزمون GRE (مخفف Graduate Record Examination) یکی از امتحانات زبان انگلیسی است که در واقع می توان آن را یک تست منطق دانست که توانایی‌های تحلیلی فرد را مورد آزمون قرار می‌دهد و نمره اش جز مدارک الزامی برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد (Master) و دکترا (Phd) در تمامی دانشگاههای آمریکا محسوب می شود. کسب نتیجه خوب در این آزمون می‌تواند وجه تمایز یک فرد از دیگر داوطلبین برای اخذ پذیرش با کمک هزینه تحصیلی باشد. همچنین با توجه به اهمیت معدل کارشناسی و یا کارشناسی ارشد در ارزیابی دانشگاه‌ها برای اعطای پذیرش به دانشجویان، افرادی که معدل پایین تری دارند، می توانند با کسب نمره بالا در آزمون GRE اقدام به جبران معدل خود نمایند. اگرچه ارائه نمره آزمون GRE برای بررسی اپلیکیشن اکثر دانشگاههای آمریکا الزامیست اما این مدرک جزو مدارک ضروری دانشگاههای کانادا و اروپا بوده و تنها ممکن است برخی دانشگاهها به صورت موردی، این مدرک را درخواست نمایند.
آزمون GRE در دو بخش عمومی (General) و موضوعی (subject) برگزار می شود که آزمون GRE Subject فقط به صورت کاغذی ارائه شده و تنها در مراکزی که امکانات برگزاری آزمون های کاغذی را دارند، برگزار می شوند. در آزمون جی آر ای سابجکت میزان تسلط امتحان دهنده بر یک سری موضوعات آکادمیک خاص ارزشیابی می شود و نمره آن که بین 200 تا 990 است، تا 5 سال اعتبار دارد. آزمون GRE Subject سه بار در سال توسط سازمان سنجش ایران و در رشته های زیر برگزار می شود:
Image
• زیست شناسی Biology
• شیمی Chemistry
• ادبیات انگلیسی Literature in English
• ریاضیات Mathematics
• فیزیک Physics
• روانشناسی Psychology
‎نوع GRE General برای سایر رشته هایی که قصد اخذ پذیرش از دانشگاههای آمریکا را دارند الزامیست. این ازمون ویژگی هایی دارد که در ادامه به آن پرداخته خواهد شد:
1. هزینه ثبت نام آزمون GRE General برابر با 205 دلار آمریکا است.
2. ثبت نام آزمون GRE General اگر به صورت دیر Late انجام گیرد، یعنی اگر کمتر از یک هفته تا چهار روز مانده به آزمون ثبت نام انجام گیرد، هزینه ی آن 230 دلار خواهد بود.
3. نتیجه آزمون GRE تا 5 سال معتبر است.
4. نمره (Report) امتحان را می توان به صورت رایگان برای 4 دانشگاه ارسال نمود که این دانشگاهها می‌بایست در روز امتحان به صورت آنلاین مشخص شوند.
5. در صورت لغو ثبت نام تا 4 روز پیش از تاریخ آزمون، 50 درصد هزینه ثبت نام Regular deadline بازگشت داده می شود.
6. برای احراز هویت در روز آزمون، کارت ملی یا گذرنامه بررسی می شود و شناسنامه برای احراز هویت قابل قبول نیست.
7. نتیجه آزمون بین 10 تا 15 روز پس از آزمون در حساب کاربری امتحان دهنده در سایت ETS قابل مشاهده است.
8. در انتهای آزمون، نتایج بخش Verbal و Quantitative نمایش داده می‌شود. البته این نمرات، نمره رسمی و قابل استناد نیست.
9. در زمان ورود به محل برگزاری آزمون، به همراه داشتن تلفن همراه، کاغذ، ماشین حساب، هر نوع خودکار یا روان نویس و یا مداد ممنوع بوده و در محل آزمون کاغذ و مداد در اختیار قرار خواهد گرفت. همچنین یک ماشین حساب آنلاین روی مانیتور برای انجام محاسبات قرار میگیرد.
آزمون GRE General شامل سه بخش است که در ادامه به آن پرداخته می شود:
• Verbal Reasoning (استدلال کلامی): سوالات این بخش شامل ۲ سری سؤال ۲۰ تایی درک مطلب و واژگان است که لازم است در ۳۰ دقیقه پاسخ داده شود. در این بخش توانایی تجزیه و تحلیل مطالب نوشتاری و ترکیب حاصل از آن و همچنین روابط بین اجزای جمله و تشخیص روابط میان کلمات در یک متن تخصصی ارزشیابی می گردد. نمره این بخش بین ۱۳۰–۱۷۰ است.
• Quantitative Reasoning (استدلال کمی): این بخش شامل پرسش‌های ریاضی و مهارت‌های محاسباتی اولیه در حد سوم دبیرستان است که تعداد 20 سوال در این بخش وجود دارد که باید در مدت زمان 35 دقیقه به آن پاسخ داده شود. نمره این بخش بین 130 تا 170 بوده و با دقت بالا می توان نمره کامل 170 را در آن کسب نمود.
• Analytical Writing (نوشتار تحلیلی): این بخش شامل دو بخش Issue Task (نوشتن یک انشا درباره موضوعی که به داوطلب داده می‌‌شود) و Argument Task (نوشتن یک تحلیل به روش استنتاجی از متنی که به داوطلب داده می‌شود) می‌باشد که زمان هر کدام از آنها 30 دقیقه بوده و نمرات این بخش بین 0 تا 6 محاسبه می شود.
نویسنده :
سارا صادقی

درباره ما

کارت های اعتباری با هدف افزایش قدرت خرید مشتریان عرضه می شوند. این کارت برخلاف سایر کارت‌های بانکی، ابزار برداشت یا استفاده از موجودی یک سپرده نیست، بلکه ابزاری برای استفاده از اعتباری مشخص، در دوره‌ای معین است که بانک برای مشتری در نظر گرفته است. دارنده این کارت می تواند با استفاده از آن از تمام فروشگاه‌ها و مراکز دارای پایانه فروش و بسیاری وب سایت‌های دارای فروشگاه‌های اینترنتی ،نسبت به خرید کالا و دریافت خدمات اقدام نماید.

تماس با ما

آدرس : اتوبان رسالت شرق ، تقاطع صیادشیرازی و استاد حسن بنا ، نبش کوچه حسینی ، پلاک 1152 ، واحد 6 

شماره تماس : 09195606675

ایمیل :info@jahancard.com

نقشه

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به جهان کارت میباشد| طراحی وب سایت ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT.