راهنمای اخذ اقامت گرجستان

راهنمای اخذ ویزای اقامت گرجستان

گرجستان به‌ عنوان یک کشور در حال پیشرفت و با توجه به وضعیت استراتژیک منطقه‌ای برای فعالیت‌های تجاری و اقتصادی، در سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری از مردم دنیا قرار گرفته است. گرجستان به‌ عنوان یک کشور مناسب در امر سرمایه‌گذاری، در چند سال اخیر مورد توجه سرمایه گذاران برای صادرات و واردات قرار گرفته است. تمامی این عوامل سبب شده که افراد زیادی این کشور را برای زندگی و مهاجرت انتخاب کنند اما باید دقت داشته باشند که شرایط زندگی و اقامت گرجستان چندان ساده نیست و در اکثر موارد، نیاز به آشنایی به زبان گرجی یا روسی وجود دارد. در ادامه انواع روشهای اخذ ویزای گرجستان آورده شده است: 

1- تحصیلی

اقامت تحصیلی یکی از رایج ترین اقامت ها است. در این نوع اقامت، دانش آموزان و دانشجویان به دنبال آن هستند تا پس از انجام مراحل مقدماتی، از یکی از مؤسسات آموزش عالی نامه پذیرش دریافت کنند. در این صورت با داشتن نامه می توانند به یکی از مراکز اخذ ویزای اقامت مراجعه کنند و درخواست ویزای اقامت بدهند. نکته مهم اینجاست که اگر دانشجو یا دانش آموز نخواهد به تحصیل خود پایان دهد یا به هر دلیلی اخراج شود یا انصراف خود را اعلام نماید، ویزای اقامت او از اعتبار ساقط می شود و به همین دلیل باید گرجستان را ترک نماید.

2- سرمایه گذاری

اگر فرد متقاضی، سرمایه گذار باشد می تواند درخواست ویزای اقامت کند. شرط لازم برای اخذ ویزای اقامت، سرمایه گذاری در گرجستان با حداقل مبلغ ۳۰۰ هزار دلار می باشد. آنچه در این میان مهم است اینست که سرمایه گذار برای تمام هزینه های خود رسید دریافت کند و اطلاعات مالی و سرمایه گذاریش کاملاْ شفاف باشد تا مورد سوء ظن بازرسان قرار نگیرد و اتهاماتی همچون پولشویی و نظیر آن گریبانگیر او نشود.

3- ازدواج

در صورتی که فرد متقاضی با یکی از اتباع گرجستان به صورت رسمی ازدواج کند می تواند درخواست ویزای اقامت داشته باشد البته معمولاْ این موضوع تا سه سال بعد از ازدواج به طول می انجامد. نکته حائز اهمیت اینجاست که این ازدواج نباید صوری باشد زیرا پلیس برای اثبات این موضوع شروع به انجام تحقیقات می کند که برای این کار باید اسناد و مدارک خود را ارا‌ئه کنید. در صورت اثبات صوری بودن ازدواج در محاکم قضایی گرجستان برای فرد متقاضی نمره منفی در نظر گرفته می شود و پرونده به طور کامل بسته می شود.

4- کسب و کار

اگر فرد متقاضی بتواند نظر مساعد یکی از شرکت های ثبت شده در کشور گرجستان را جلب کند و بتواند با آن شرکت به توافق رسیده و قراردادی کاری تنظیم نماید می تواند بعد از مدتی با اخذ نامه کتبی از شرکت، درخواست ویزای اقامت کند. برای این کار باید نامه را به اداره مهاجرت گرجستان تسلیم نماید و مدارک لازم را به پیوست ارائه کند.

5- ثبت شرکت

فرد متقاضی می تواند با ثبت شرکت در گرجستان درخواست ویزای اقامت دهد. از جمله شرایط ثبت شرکت اینست که باید اساسنامه شرکت به دو زبان گرجی و انگلیسی تدوین شود. علاوه بر این مهر شرکت و کد مربوط به مالیات از جمله نیازمندیهای ثبت شرکت هستند. همچنین این شرکت باید در عرصه تجارت فعال باشد و حقوق ماهیانه کارمندان را به طور مرتب پرداخت کند زیرا بازرسین و ممیزان مالیاتی از محل کار فرد متقاضی بازدید می کنند و در گزارش خود موارد لحاظ شده را کتباً گزارش می نمایند. از آنجایی که دولت گرجستان اکثر درآمد خود را از ناحیه مالیات های دریافتی از مردم به دست می آورد سعی کنید با پرداخت به موقع مالیات دچار سوء ظن بازرسین مالیاتی قرار نگیرید.

نویسنده:
سارا صادقی


درباره ما

کارت های اعتباری با هدف افزایش قدرت خرید مشتریان عرضه می شوند. این کارت برخلاف سایر کارت‌های بانکی، ابزار برداشت یا استفاده از موجودی یک سپرده نیست، بلکه ابزاری برای استفاده از اعتباری مشخص، در دوره‌ای معین است که بانک برای مشتری در نظر گرفته است. دارنده این کارت می تواند با استفاده از آن از تمام فروشگاه‌ها و مراکز دارای پایانه فروش و بسیاری وب سایت‌های دارای فروشگاه‌های اینترنتی ،نسبت به خرید کالا و دریافت خدمات اقدام نماید.

تماس با ما

آدرس : اتوبان رسالت شرق ، تقاطع صیادشیرازی و استاد حسن بنا ، نبش کوچه حسینی ، پلاک 1152 ، واحد 6 

شماره تماس : 09195606675

ایمیل :info@jahancard.com

نقشه

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به جهان کارت میباشد| طراحی وب سایت ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT.