پرداخت با وب مانی

وب مانی یک سیستم انتقال پول الکترونیکی است که شرکت WMtransfer LTD دارنده و پشتیبان این پول الکترونیک بوده و دفتر مرکزی آن در روسیه قرار دارد. این موسسه در حال حاضر حدود ۳7 میلیون کاربر ثبت شده و بیش از ۶ میلیون کاربر فعال دارد. در حال حاضر بیش از صد هزار فروشگاه و مرکز خدماتی آنلاین، از درگاه وب مانی ساپورت می کنند. همچنین با استفاده از این سیستم به صورت امن و بی خطر، می توان اقدام به انتقال وجه بین افراد و شرکت‌های زیادی نمود. 

 نکته ی خوب سامانه وب مانی، عدم نیاز به اتصال شماره حساب بانکی به حساب وب مانی است لذا برای ایرانیان، سیستمی مناسب جهت معاملات یا خرید‌های بین‌المللی محسوب می شود. ساختن حساب کاربری در وب مانی اصولی دارد که با کسب اطلاع از آنها، به راحتی می‌توان یک حساب WebMoney ایجاد کرده و از خدمات بی‌شمار آن بهره مند شد.

 استفاده محدود از وب مانی نیاز به مدرک خاصی ندارد اما اگر میزان تراکنش ها زیاد باشد لازم است مدارک هویتی به سامانه وب مانی ارسال گردد. نوع حساب وب مانی با توجه به سطحی از اطلاعات که در اختیار وبمانی قرار می گیرد، تعیین می گردد. سطوح مختلف حساب مانی عبارتند از:

 1. پاسپورت الیاس Alias: در زمان افتتاح حساب، پاسپورت الیاس است و به این معنی است که هیچکدام از مشخصات کاربر به WebMoney ارسال نشده است. حداکثر میزان تراکنش روزانه، هفتگی و ماهانه برای پاسپورت الیاس به ترتیب، 500،300،100 است.

 2. پاسپورت رسمی یا فرمال Formal: اگر اطلاعات کاربر به صورت کامل برای سامانه وبمانی ارسال گردد، پاسپورت به فرمال تغییر پیدا می کند. حداکثر میزان تراکنش روزانه، هفتگی و ماهانه برای پاسپورت الیاس به ترتیب، 3000،1500،600 است.

 3. پاسپورت شخصی یا پرسونال Personal: اگر علاوه بر ارسال اطلاعات برای وب مانی، از طریق مراجعه حضوری، دفاتر اسناد رسمی و یا سفارت روسیه در ایران، مدارک کاربر تائید شود، پاسپورت به پرسونال تغییر می کند. سطح پاسپورت برای کاربرانی که حجم تراکنش های آنان بیشتر زیاد است، ضروری می باشد. حداکثر میزان تراکنش روزانه، هفتگی و ماهانه برای پاسپورت الیاس به ترتیب 120000،300000،300000 است. کارمزد نقل و انتقالات برای همه حسابهای وبمانی یکسان بوده و برابر با  8/0 درصد می باشد که از حساب ارسال کننده پول کسر می شود. حداکثر کارمزد انتقال برای حسابهای دلاری برابر با 50 دلار و برای حسابهای یورویی برابر با 50 یورو است.

 وب‌مانی دارای لایه‌های امنیتی مختلف برای حفظ امنیت حساب کاربر و پولی است که در حساب وب مانی دارد. اولین سطح امنیتی، تایید هویت از طریق پیامک است، لذا اگر کاربر به مشکلی در حساب کاربری خود بربخورد، می‌تواند با پاسخ دادن به سوالات امنیتی حساب خود را پس بگیرید.

افتتاح حساب وب مانی 

 برای افتتاح حساب وبمانی لازم است به سایت آن مراجعه نموده و مراحل گفته شده در ادامه به ترتیب و دقت رعایت گردد.

 1- وارد وبسایت wmtransfer شده و با کلیک روی Sign Up شروع به افتتاح حساب می کنیم.

 

 2- در ادامه با کلیک روی گزینه سبز رنگ I’m not United States of America citizen and I don’t reside there. تائید می کنید که شهروند و مقیم آمریکا نمی باشید.

 

 3- کشور ایران را انتخاب نموده و شماره تماس خود در ایران را وارد می نمائیم و روی گزینه More کلیک می کنیم.  دقت داشته باشید حتما شماره تماسی را وارد کنید که به آن دسترسی دارید.

 4- کد ارسال شده به شماره تلفن را وارد نموده و ادامه می دهیم.

5- برای شماره تماس وارد شده، رمز مشخص کرده و با کلیک روی More، مراحل را ادامه می دهیم.

6- حساب وبمانی شما ساخته شده است، حالا با شماره تلفن و پسوردی که در مراحل قبلی انتخاب کردیم، می توانیم وارد کیف WebMoney شویم. حالا می توانیم برای ارتقای حساب کاربری به رسمی، که امکان انجام تراکنش بیشتری دارد روی گزینه Formal or Higher level passport کلیک کنیم.

7- در این مرحله، لازم است اطلاعات پاسپورت و کشور و آدرس را به دقت وارد کنیم. در این مرحله دقت داشته باشید در بخش کشور و State نام ایران که به زبان روسی Иран است را در لیست کشورها پیدا و انتخاب کنید. 

8- برای استفاده از حساب وبمانی لازم است یک کیف پول در داخل حساب خودتان داشته باشید تا از آن برای واریز یا برداشت پول استفاده کنید. لذا روی گزینه Add Wallet کلیک کرده و گزینه WMZ که معادل کیف پول دلاری است را انتخاب می کنیم.

9- برای افزودن کارت بانکی و شارژ کردن حساب وبمانی (که ساکنین ایران تنها قادر به تهیه گیفت کارتهای Prepaid هستند) روی عکس کارت که بعد از ایجاد کیف پول افزوده شد، کلیک می کنیم.

10- گزینه Refill your wallet را انتخاب کرده و From a bank card را انتخاب کرده و به میزان مورد نظر خود حساب خود را شارژ می کنیم. همچنین دقت داشته باشید برای درخواست ارسال پول به حساب وبمانی ، عدد نوشته شده روی کارت که با Z آغاز می شود را به فرستنده وجه می دهیم.

11- همچنین به منظور جهت ارسال پول به دیگران روی گزینه Payments  و سپس روی Transfer funds to any card و سپس نوع کارت را انتخاب نموده و ادامه می دهیم.

آموزش شارژ حساب وب مانی برای اولین بار:

 از میان روش های مختلف کاربران ایرانی تنها می توانند از یکی از دو روش زیر برای شارژ حساب WebMoney استفاده کنند.

 1. استفاده از کارتهای Prepaid: این روش بسیار ساده بوده و ایرانیان می توانند با خرید کارتهای مستر یا ویزای قابل ارائه شده توسط شرکت های خدمات ارزی، اقدام به شارژ حساب خود کنند.

 2. شارژ به روش حساب به حساب: در این روش می توان از فردی که حساب وبمانی دارد، درخواست نمود تا کیف وب مانی شما شارژ کند.

نویسنده:

سارا صادقی


درباره ما

کارت های اعتباری با هدف افزایش قدرت خرید مشتریان عرضه می شوند. این کارت برخلاف سایر کارت‌های بانکی، ابزار برداشت یا استفاده از موجودی یک سپرده نیست، بلکه ابزاری برای استفاده از اعتباری مشخص، در دوره‌ای معین است که بانک برای مشتری در نظر گرفته است. دارنده این کارت می تواند با استفاده از آن از تمام فروشگاه‌ها و مراکز دارای پایانه فروش و بسیاری وب سایت‌های دارای فروشگاه‌های اینترنتی ،نسبت به خرید کالا و دریافت خدمات اقدام نماید.

تماس با ما

آدرس : اتوبان رسالت شرق ، تقاطع صیادشیرازی و استاد حسن بنا ، نبش کوچه حسینی ، پلاک 1152 ، واحد 6 

شماره تماس : 09195606675

ایمیل :info@jahancard.com

نقشه

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به جهان کارت میباشد| طراحی وب سایت ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT.