مستر کارت مجازی

همانطور که در مقاله مستر کارت اشاره شد، مستر یک شبکه تبادل بانکی بین المللی است که با دارا بودن بیش از ۱۴۰ شعبه نمایندگی در کشورهای مختلف دنیا به خوبی وظیفه خود که ایجاد هماهنگی بین کارتهای بانکی کشورهای مختلف (به جز ایران، سودان، سوریه، کره شمالی و ...) است، را به انجام رسانده است. مستر کارت هایی که دارای فیزیک می باشند، این امکان را به صاحبانش می دهد که فارغ از بانک صادر کننده کارت، در هر نقطه ای از دنیا که لوگوی مستر کارت را دید، اقدام به دریافت وجه نقد از ATM یا خودپرداز نموده و هزینه خرید خود را از طریق پایانه های فروشگاهی یا POS پرداخت نماید. یکی از کم هزینه ترن مستر کارتها از نظر صدور و کارمزد، مستر کارت مجازی است که یک کارت غیر فیزیکی و از نوع دبیت کارت Prepaid بوده و مهم ترین کاربرد آن، انجام پرداخت های بین المللی است. تاریخ انقضای این کارتها با توجه به بانک صادر کننده آن از 3 ماه تا یک سال متغیر بوده و قابل سفارش از 10 تا 1000 دلار یا ارز محلی بانک می باشد. کارتهای مسترمجازی معمولا یکبار شارژ بوده و در صورتی که در هنگام انجام پرداخت آنلاین با آن، نوع ارز کارت با نوع ارز درگاه اینترنتی یکسان باشد، کارمزدی به همراه ندارد ولی در غیر اینصورت، بانک مبلغی را تحت عنوان کارمزد تبدیل ارز از موجودی کارت کم می کند.
Image
با استفاده از مستر کارت های مجازی، امکان خرید از بیشتر وب‌سایت‌هایی که از درگاه مستر کارت پشتیبانی می کنند، وجود دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه‌ها و ثبت نام در آزمون های تافل ، آیلتس و GRE
 خرید نرم افزارها و بازی‌های موبایل از فروشگاه های آیتیونز ، سامسونگ و …
 خرید کالا از سایت هایی مثل Amazon ، Ebay و ....
 خرید سرور از دیتاسنترهایی مانند Redstation و …
 رزرو آنلاین هتل و تهیه بلیط پروازهای خارجی
 پرداخت هزینه هاست از سایت هایی مانند GoDaddy
 وریفای کردن حساب های اینترنتی مثل Paypal, Payza, Skrill و …
اما کارتهای مستر مجازی در انجام پرداخت هایی چون موارد زیر ناتوان هستند:
× پرداخت های آفلاین: در این پرداخت لازم است تنها اطلاعات کارت به وبسایت فروشنده داده شود. در این حالت فروشنده بعدا مبلغ خرید را از موجودی کارت کم می کند.
× دریافت وجه نقد از دستگاه های خودپرداز و یا خرید از پایانه های فروشگاهی
× پرداخت های تکرار شونده: پرداخت هایی که تکرار دوره ای (آبونمان) مثلا هفتگی و یا ماهانه دارد که از جمله آنها می توان به گوگل ادوردز و آی تیونز اشاره کرد.
× پرداخت در وبسایت های قمار بازی و وبسایت های غیر اخلاقی
× درگاه های پرداختی که فقط از کردیت کارت پشتیبانی می کنند (مستر کارت مجازی از نوع دبیت کارت است). برای نمونه درگاه های پرداخت ایرلاین Fly Emirate تنها از کردیت کارت پشتیبانی می کند.
× اکثر کارتهای مستر مجازی موجود در ایران متصل به روش امنیتی 3d Secure نیستند، لذا در درگاه هایی که تنها از 3d Secure پشتیبانی می کنند، قابلیت استفاده ندارند.
نویسنده :
سارا صادقی

درباره ما

کارت های اعتباری با هدف افزایش قدرت خرید مشتریان عرضه می شوند. این کارت برخلاف سایر کارت‌های بانکی، ابزار برداشت یا استفاده از موجودی یک سپرده نیست، بلکه ابزاری برای استفاده از اعتباری مشخص، در دوره‌ای معین است که بانک برای مشتری در نظر گرفته است. دارنده این کارت می تواند با استفاده از آن از تمام فروشگاه‌ها و مراکز دارای پایانه فروش و بسیاری وب سایت‌های دارای فروشگاه‌های اینترنتی ،نسبت به خرید کالا و دریافت خدمات اقدام نماید.

تماس با ما

آدرس : اتوبان رسالت شرق ، تقاطع صیادشیرازی و استاد حسن بنا ، نبش کوچه حسینی ، پلاک 1152 ، واحد 6 

شماره تماس : 09195606675

ایمیل :info@jahancard.com

نقشه

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به جهان کارت میباشد| طراحی وب سایت ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT.