مستر کارت مسافرتی دلاری

یکی از مهمترین مشکلات مسافران ایرانی عازم به خارج از کشور (گردشگران ، دانشجویان ، مهاجران ، بازرگانان) حمل پول نقد و عدم امکان بردن پول نقد با کیف الکترونیکی است. همچنین دغدغه تعداد زیادی از ایرانیان، خرید از سایت های آنلاین و همچنین انجام پرداخت های اینترنتی است. از این رو تهیه مستر کارت مسافرتی دلاری یا مستر کارت مسافرتی یورویی می تواند گزینه خوبی برای حل این مشکلات باشد. همانطور که پیشتر در مقاله مستر کارت اشاره شد، مستر یک شبکه تبادل بانکی بین المللی با هدف ایجاد هماهنگی بین کارتهای بانکی کشورهای مختلف است.
مستر کارت تراول از نوع دبیت کارت Prepaid بوده و تاریخ انقضای این کارتها با توجه به بانک صادر کننده آن بین 2 سال تا 30 ماه متغیر بوده و قابل شارژ به تعداد نامحدود می باشد. در پرداخت آنلاین با استفاده از کارتهای مستر مسافرتی در صورتی که نوع ارز کارت با نوع ارز درگاه اینترنتی یکسان باشد، کارمزدی به همراه ندارد ولی در غیر اینصورت، بانک مبلغی را تحت عنوان کارمزد تبدیل ارز از موجودی کارت کم می کند که عددی بین 3 تا 5 درصد است. این کارتها می توانند به دفعات شارژ گردند ولی برخی از انواع آنها محدودیت سقف شارژ سالانه یا سقف موجودی کارت دارند که نمونه ای از آن، سقف موجودی کارت 5000 دلار و سقف شارژ سالانه 30000 دلار است.
 
Image
با استفاده از مستر کارت تراول، می توان از سایت‌هایی که از درگاه مستر کارت پشتیبانی می کنند، خرید داشت. از کاربردهای مستر کارت مسافرتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه‌ها و ثبت نام در آزمون های تافل ، آیلتس و GRE
 دریافت وجه نقد از دستگاه های خودپرداز: البته بانک صادر کننده کارت می تواند محدودیت هایی برای برداشت وجه وضع کند. به همین دلیل برخی از کارتهای ارائه شده توسط شرکت های خدمات ارزی محدودیت هایی برابر 500 دلار روزانه و 2000 دلار هفتگی دارند.
 خرید از پایانه های فروشگاهی یا POS
 خرید نرم افزارها و بازی‌های موبایل از فروشگاه های آیتیونز ، سامسونگ و …
 خرید کالا از سایت هایی مثل Amazon ، Ebay ، Aliexpressو ...
 پرداخت حق عضویت های مختلف مانند IEEE و ...
 خرید سرور از دیتاسنترهایی مانند Redstation و …
 رزرو آنلاین هتل و تهیه بلیط پروازهای خارجی
 پرداخت هزینه هاست از سایت هایی مانند GoDaddy
 وریفای کردن حساب های اینترنتی مثل Paypal, Payza, Skrill و …
اما مستر کارت تراول در انجام پرداخت هایی چون موارد زیر ناتوان است:
× پرداخت های آفلاین: در این شیوه پرداخت اطلاعات کارت به وبسایت فروشنده داده می شود و فروشنده بعدا مبلغ خرید را از کارت کم می کند.
× پرداخت های تکرار شونده: پرداخت هایی که نیاز به تکرار دوره ای (آبونمان) مثلا هفتگی و یا ماهانه دارند.
× پرداخت در وبسایت های قمار بازی و وبسایت های غیر اخلاقی
× خرید یا پرداخت در درگاه هایی که تنها از کردیت کارت پشتیبانی می کنند (مستر کارت مسافرتی از نوع دبیت کارت است). برای نمونه درگاه های پرداخت ایرلاین Fly Emirate تنها از کردیت کارت پشتیبانی می کند.
× اکثر کارتهای مستر مسافرتی موجود در ایران متصل به روش امنیتی 3d Secure نیستند، لذا نمی توان از آنها برای درگاه هایی که تنها از 3d Secure پشتیبانی می کنند، استفاده نمود.
نویسنده :
سارا صادقی

درباره ما

کارت های اعتباری با هدف افزایش قدرت خرید مشتریان عرضه می شوند. این کارت برخلاف سایر کارت‌های بانکی، ابزار برداشت یا استفاده از موجودی یک سپرده نیست، بلکه ابزاری برای استفاده از اعتباری مشخص، در دوره‌ای معین است که بانک برای مشتری در نظر گرفته است. دارنده این کارت می تواند با استفاده از آن از تمام فروشگاه‌ها و مراکز دارای پایانه فروش و بسیاری وب سایت‌های دارای فروشگاه‌های اینترنتی ،نسبت به خرید کالا و دریافت خدمات اقدام نماید.

تماس با ما

آدرس : اتوبان رسالت شرق ، تقاطع صیادشیرازی و استاد حسن بنا ، نبش کوچه حسینی ، پلاک 1152 ، واحد 6 

شماره تماس : 09195606675

ایمیل :info@jahancard.com

نقشه

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به جهان کارت میباشد| طراحی وب سایت ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT.