سوالات متداول

حساب بانکی که بر روی کارت صادر می شود چه مزیتی دارد؟
بر روی کارت های اعتباری یک حساب ارزی دارای کد سویفت باز می شود که با داشتن این حساب شما میتوانید علاوه بر شارژ کارت خود از طریق صرافی ها ، از هر نقطه دنیا به هر میزان حواله دریافت کرده و از طریق کارت خود آن را برداشت نمایید.
نوع ارز کارت های اعتباری چیست؟
نوع ارز ویزا کارت ها به دلار می باشد
آیا بر روی کارت ها قابلیت اینترنت بانک وجود دارد؟
بله ، این کارت ها دارای اینترنت بانک می باشد و بواسطه آن شما میتوانید آخرین موجودی باقیمانده در کارت و گردش حساب کارت خود را مشاهده نمایید. همچنین امکان اضافه کردن ایمیل برای دریافت گردش حساب نیز بر روی آن وجود دارد
چگونه میتوانم گردش حساب خود را چک کنم؟
برای این مورد دو راه وجود دارد:
۱. از طریق استفاده از سیم کارتی که روی کارت در اختیار شما قرار داده می شود
۲. از طریق ثبت درخواست خود در سایت و پرداخت مبلغ ۱۵$ جهت گرفتن پرینت گردش حساب از بانک
نحوه شارژ کارت و هزینه های آن به چه شکل می باشد؟
شما به دو طریق میتوانید کارت خود را شارژ نمایید که هر کدام مزایا و معایب خود را دارد:
شارژ از طریق ما: (کمتر از ۲۴ ساعت)
%۳ بیشتر از نرخ روز اسکناس + $۱۵ کارمزد شارژ


شارژ از طریق صرافی ها: ( بین ۳-۵ روز کاری )
%۱ بیشتر از نرخ روز اسکناس + $۵۰-$۱۰۰ کارمزد شارژ


در حالت اول شما میتوانید درخواست شارژ کارت خود را از هر نقطه دنیا برای ما ارسال نمایید تا کمتر از ۲۴ ساعت مبلغ مورد نظر در کارت شما شارژ شود. توجه داشته باشید در حالت دوم اکثر صرافی های داخل ایران از قبول حواله های کمتر از ۵۰۰۰$ سر باز می زنند.
مدت زمان مورد نیاز برای شارژ کارت چقدر است؟
اگر بخواهید کارت خود را بواسطه ما شارژ نمایید کمتر از ۲۴ ساعت پس از واریز هزینه و ثبت درخواست کارت شما شارژ می شود. لازم به تذکر است که شارژ کارت ها فقط در روزهای دوشنبه تا جمعه صورت میگیرد و روزهای شنبه و یکشنبه بدلیل تعطیلی بانک شارژ قابل انجام نیست.
آیا محدودیتی در انجام تعداد تراکنش و حجم پرداخت آنلاین در روز وجود دارد؟
بله ، شما با استفاده از کارت های ویزا کلاسیک میتوانید ۱۰ تراکنش در یک روز با کارت خود انجام دهید و این تعداد برای کارت های ویزا گلد ۲۰ بار می باشد. همچنین در میزان ارز مصرفی در روز محدودیت وجود دارد.
با ویزاکارت های کلاسیک میتوان تا سقف ۲۰۰۰ دلار/یورو در روز پرداخت آنلاین انجام داد و این محدودیت برای ویزاکارت های گلد تا سقف ۴۰۰۰ دلار در روز می باشد.
آیا محدودیتی در سقف برداشت روزانه از ATM و خرید از دستگاه های POS فروشگاهی وجود دارد؟
بله ، این مورد نیز مشابه روش پرداخت آنلاین می باشد و همان محدودیت ها برای هر یک از روش های POS یا ATM نیز صدق می کند.
در هنگام پرداخت آنلاین چه آدرسی را باید برای پرداخت استفاده نمود؟
بعضی از سایت ها به هنگام پرداخت از شما می خواهند که آدرسی را وارد نمایید. یکی از ویژگی های مهم این کارت ها Free Billing بودن انهاست. بدین معنی که شما میتوانید با هر آدرسی (غیر از آدرس کشورهای مورد تحریم) پرداخت آنلاین خود را انجام دهید و نیاز به استفاده از یک ادرس مشخص ندارید. ضمنا بهتر است از آدرسی استفاده نمایید که با آی پی شما مطابقت داشته باشد و پرداخت شما توسط درگاه رد نشود.
آیا میتوانم پرداخت های آنلاین خود را با آی پی ایران انجام دهم؟
خیر ، در صورتی که بخواهید با آی پی ایران پرداخت خود را انجام دهید ، پرداخت شما توسط درگاه مورد نظر رد شده و انجام نمی شود. البته در این حالت مشکلی برای کارت شما پیش نخواهد آمد بلکه فقط خرید شما در سایت مورد نظر انجام نمی شود. بنابراین همیشه از آی پی غیر از ایران برای انجام پزداخت های خود در اینترنت استفاده نمایید.
آیا میتوانم کارت خود را به حساب های الکترونیکی مانند پی پال متصل کنم؟
بله ، شما میتوانید کارت خود را به حساب های الکترونیکی مثل پی پال (فارغ از اینکه حساب در کدام کشور باز شده) متصل نمایید. برای این کار بهتر است سیم کارت را در شبکه قرار دهید تا کد تایید بر روی آن اس ام اس شده و شما بتوانید با وارد کردن آن همان لحظه کارت خود را به حساب پی پال متصل نمایید. همچنین شما میتوانید روزانه تا سقف ۵۰۰ دلار کارت خود را بواسطه موجودی پی پال شارژ نمایید و برعکس ان میتوانید بواسطه پی پال با کارت خود خرید انجام دهید.
تهیه این کارت ها چه مزیتی میتواند برای گردشگران/مسافران خارجی بهمراه داشته باشد؟
داشتن یک کارت اعتباری علاوه بر تضمین امنیت شما در سفرهای خارجی ، باعث کاهش هزینه های شما در سفرهای خارجی می شود. تهیه این کارت ها شما را از همراه بردن پول نقد بی نیاز می کند و نمی گذارد فکر شما درگیر مسائل تبدیل ارز گردد.
بعنوان مثال اگر شما بخواهید به ترکیه یا امارات سفر کنید باید پس از ورود به آن کشور دلار خود را به لیر/درهم تبدیل کنید و از آنجایی که ممکن است با صرافی های منصف در آن کشور آشنا نباشید مجبور شوید با کارمزد زیادی بواسطه صرافی هایی که در فرودگاه/هتل کشور مقصد وجود دارد این کار را انجام دهید. در صورتی که با داشتن کارت های اعتباری ، شما میتوانید فارغ از این مسائل از دستگاه های ATM کشور مقصد ارز آن کشور را با کمترین کارمزد تبدیل به میزان مورد نیازتان برداشت کنید.
همچنین با استفاده از این کارت شما میتوانید در کشورهای خارجی ماشین/خانه اجاره کنید.
من خود در یکی از بانک های خارج کشور حساب ارزی و کارت اعتباری دارم. آیا باز تهیه این کارت ها میتواند برای من مزیتی داشته باشد؟
بله ، اگر شما نیز جزو افرادی هستید که بواسطه اقامت در یک کشور خارجی امکان باز کردن حساب بانکی و کارات اعتباری برایتان فراهم شده اما پس از ورود به ایران با مشکل انجام حواله به حساب خود یا سایر موانع روبرو هستید با تهیه کارت اعتباری از ما میتوانید از مزایای زیر برخوردار شوید:
  • عدم نیاز به پرداخت کارمزد تبدیل ارز به بانک خود برای خریدهای دلاری/یورویی
  • عدم نیاز به پرداخت مالیات روی حساب های خود
  • امکان شارژ و انتقال سریع پول به حساب کارت خود در هرجای دنیا در کمتر از ۲۴ ساعت
  • پیگیری و پشتیبانی کلیه مشکلات شما در کمتر از ۲۴ ساعت
  • کانال تلگرام